😬Jezioro Sodoma: Nie chcesz tam być

 

Wśród wielu niezwykłych miejsc w okolicy Nielisza to wyróżnić trzeba szczególnie. To jezioro Sodoma. Uwierzcie nam: nie chcecie tam być, szczególnie nocą.

Zaledwie 8 km od Nielisza…

Miejscowi nocami wolą omijać to miejsce szerokim łukiem. Według starych przekazów żyją tam mrożące krew w żyłach potwory, a podobno to właśnie jest tam jedna z bram do piekła. Legendy głoszą też, że wody jeziora skrywają dwa wraki czołgów z okresu II wojny światowej. Podobno spoczywają tu ciała zamordowanych przez hitlerowców Żydów. Strach podsyca też to, że w nieznanych okolicznościach utopiło się tutaj kilka osób, których ciał nie znaleziono do dziś, nawet z pomocą nurków

Leśne jezioro – urocze, ale dziwne miejsce

Prawdę mówiąc, to jezioro Sodoma jest uroczym i malowniczym miejscem, mającym specyficzny klimat. Jest tam równie pięknie co… dziwnie. Nikt już nie potrafi powiedzieć skąd wzięła się nazwa tego leśnego jeziora i jaki (czy) ma związek z biblijnymi wydarzeniami. 

Legendy głoszą też, że wody jeziora skrywają dwa wraki czołgów z okresu II wojny światowej. Podobno spoczywają tu ciała zamordowanych przez hitlerowców Żydów. Strach podsyca też to, że w nieznanych okolicznościach utopiło się tutaj kilka osób, których ciał nie znaleziono do dziś, nawet z pomocą nurków.

Jezioro ma podobno podwójne dno, a w miejscu, gdzie teraz ono jest przebiegał niegdyś bardzo głęboki wąwóz.

Za dnia jest tu cicho, spokojnie i uroczo. Czysto można tu spotkać wędkarzy, zaś las otaczający zbiornik chętnie odwiedzają grzybiarze. Jednak nocą na Sodomę nie wybiera się nikt.

Jezioro Sodoma. Zdjęcie satelitarne
Jezioro Sodoma. Zdjęcie satelitarne

Jezioro Sodoma znajduje się na trasie zielonego szlaku rowerowego. Zobacz jego trasę: Trasa rowerowa w Nieliszu: Zielony Szlak Rowerowy „Nad Wieprzem”

Przeczytaj opowiadanie Piekielne jezioro.

4 Comments on “😬Jezioro Sodoma: Nie chcesz tam być”

Dodaj komentarz