Koniec ze zmianą czasu?

 

Jeśli siedzisz w łóżku z podkrążonymi oczami mamrocząc pod nosem coś o zmianie czasu, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość:

W Sejmie znalazł się już projekt dotyczący rezygnacji z przestawiania zegarków i pozostawienia czasu letniego przez cały rok. Autorem projektu jest PSL☘️:

W polskich warunkach klimatycznych jesień staje się koszmarna, bo większość z nas kończy pracę po zmroku. U wielu osób powoduje to problemy z przestawieniem organizmu

…powiedział Arkadiusz Sawicki

Nie tylko PSL widzi bezsens przestawiania zegarków. W ubiegłym roku Fundacja Republikańska i Stowarzyszenie Koliber  przygotowały raport „Zła zmiana”, który także wykazuje, jak niekorzystne jest zmienianie czasu:

Nie ma już argumentów ekonomicznych, by utrzymać zmianę czasu, za to są silne zdrowotne, by ją zlikwidować

W sumie racja. W czasach, gdy zrodził się pomysł zmiany czasu nie było Moczydła, Fanaberii, ani nawet zalewu w Nieliszu. Nie było też elektrowni jądrowych, oświetlenia ledowego ani fejsbuczka.

Czas letni czyli środkowoeuropejski zostanie w tym roku odwołany  w nocy z 28 na 29 października. Tłumacząc to na język polski będziemy musieli cofnąć zegarki o godzinę.

Zamiana czasu. Co robić, jak żyć?

Jeśli nie wiesz która godzina będzie rankiem 29 października, wystarczy zapytać Googla: Która godzina? Wyszukiwarka wygeneruje aktualną godzinę dla miejscowości, w której znajdujesz się.

Życie składa się z chwil. Ulotnych, niezapomnianych, takich których nie chce się pamiętać i takich, które wgryzają się w świadomość nie mając za żadną cenę ochoty jej opuścić.

 

Dodaj komentarz